Історична довідка
Миколаївського районного суду Миколаївської області
Миколаївський район розташований на півдні Миколаївської області, межує з Веселинівським, Березанським і Очаківським, а по акваторії річки Південний Буг та Бузького лиману - з Новоодеським, Жовтневими районами та містом Миколаєвом. Площа сучасного району складає 1500 кв.км., з них орної землі 88918 га. На території розташовані одна селищна та 17 сільських рад, які об`єднують 52 населені пункти, з населенням 33639 чоловік (станом на 1 січня 2005 року).
Після виснажливих воєн між Росією і Туреччиною, за Ясським миром наша територіявідійшла до Росії. Імператриця Катерина ІІ починає щедру роздачу землі. Великі землевласники переселяють з Росії, України, Білорусії своїх кріпаків. Також сюди тікають від кріпацтва селяни, переселяються молдавани, болгари, німці, євреї. У цей час виникають села ковалівка, Стара Богданівка, Петрово-Солониха, Шостакове, Тернувате, Кир`яківка, Корчине. З`являються німецькі колонії: Карлсруе (1804), Катериненталь (1817), Нойкатериненталь (1827), Гальбштадт (1869), Шефельд (1873), Зоненберг (1890).
7 березня 1923 року був заснований Варварівський район. Район змінював свої обриси, то збільшувався, включаючи в ссебе Березанський, Очаківський, частину Веселинівського, то зменшувався до своїх звичайних меж. Крім Варварівської, Великокорениської та Ольшанської селищних він налічував то 9, то 14, то 17 сільських рад. В 1964 році Варварівка та Велика Корениха відійшли до Центрального та Заводського районів м. Миколаєва.
Варварівський районний народний суд поновив свою діяльність в квітні 1944 року, після звільнення території від німецько – фашистських загарбників.
З 1963 року на підставі Указу Президіума Верховної Ради УРСР від 30 грудня 1962 року, назва Варварівський район був змінений на Миколаївський, в зв’язку з чим суд почав найменуватись Миколаївським районним народним судом. На той час штат суду складав 7 осіб, в тому числі працював один народний суддя.
До 1977 року районний народний суд підпорядковувався Миколаївському обласному народному суду. З січня 1977 року почав підпорядковуватися Миколаївському обласному відділу юстиції.
Варварівський районний народний суд, а потім і Миколаївський районний народний суд в с. Варварівка, вул.. Очаківська, 146. Зараз в цьому приміщенні знаходиться юридична контора Миколаївського району.
Приміщення Миколаївського районного суду Миколаївської області, в якому він розташований, було побудоване в 1976 році та знаходиться за адресою вул.. Веселинівська,43 .
З 7 лютого 2002 року , згідно з Законом України «Про судоустрій», суд мав назву – місцевий Миколаївський районний суд Миколаївської області.
З 2003 року суди стали підвідомчими Державній судовій адміністрації України.
З 01 січня 2011 року відповідно до Закону України « Про судоустрій і статус суддів» від 07 липня 2010 року. Миколаївський районний суд Миколаївської області перейшов на реєстрацію справ, заяв, документів у суді та автоматизований розподіл справ засобами автоматизованої системи документообігу суду. На сьогоднішній день Миколаївський районний суд Миколаївської області розглядає цивільні, кримінальні, адміністративні справи та справи про адміністративні правопорушення в порядку перших інстанції.
Штат суду складається з 31 особи: 6 суддів, 6 помічників суддів, 6 секретарів судового засідання; керівник апарату суду, заступник керівника апарату суду; 2 консультанта; 2 судових розпорядника, головний спеціаліст з інформаційних технологій,старший секретар, 3 секретаря суду,архіваріус та прибиральниця.